Znany lekarz icon Used as Znany lekarz icon for testimonials Facebook icon Used as facebook icon for testimonials Google icon Used as google icon for testimonials Quote icon Used as quote icon for testimonials Phone Icon Phone Icon Mail Icon Facebook Icon Instagram Icon YouTube Icon Znajdź Salon - Ikona Gwiazdka

Sztuka nakładania makijażu. Jak robić to dobrze?

Strona główna / Sztuka nakładania makijażu. Jak robić to dobrze?

Kobiety na całym świecie nie wyobrażają sobie życia bez makijażu. Odpowiednio wykonany makijaż pomaga ukryć niedoskonałości, podkreślić atuty naszej urody, dodaje pewności siebie, blasku i wdzięku. Dzięki makijażowi czujemy się i wyglądamy młodziej pod warunkiem, że jest on prawidłowo wykonamy. Podpowiemy jak zrobić dobry makijaż i jakich błędów należy się wystrzegać.

Przede wszystkim umiar!

Zbyt duża ilość nałożonych kosmetyków i krzykliwe, nie pasujące do okoliczności kolory – to najczęstszy błąd popełniany przy nakładaniu makijażu. Przyjmuje się, że nie należy podkreślać jednocześnie zbyt wielu miejsc – jeżeli decydujemy się na mocną szminkę, wybierzmy delikatny makijaż oczu. Jeżeli podstawą naszej stylizacji jest intensywny kolor cieni do powiek – uważajmy z ilością różu na policzkach. Unikniemy w tej sposób efektu sztuczności.

Makijaż na specjalną okazję

Inny makijaż wybierzemy na co dzień do pracy, a inaczej pomalujemy się na specjalną okazję – to oczywiste. Możemy sobie pozwolić na olśniewanie na przyjęciu lub odważne kolory na imprezie, jednak do codziennej stylizacji biurowej bardziej pasować będzie stonowany, dyskretny makijaż. Robiąc codzienny makeup weźmy również po uwagę temperaturę, oświetlenie i warunki, w jakich będziemy przebywać przez cały dzień. Drobne poprawki możemy nanieść w pracy, jednak nie zawsze będzie na to czas na zebraniu lub w drodze na spotkanie służbowe. Na co dzień wybierajmy sprawdzone, lekkie i neutralne kosmetyki. Na specjalne okazje możemy zaszaleć lub skorzystać z oferty profesjonalnego salonu.
Pamiętajmy, że makijaż ma podkreślić nasze walory i dodać pewności siebie. Dobierzmy kosmetyki do naszego typu urody i potrzeb naszej skóry i dostosujmy makijaż do okazji. Jeżeli chodzi o makijaż, najlepiej jest nakładać go z umiarem.

Odpowiednia kolejność nakładania

Pudry, podkłady, cienie, bazy, korektory, tusze… Jest tyle świetnych rozwiązań, a czasu na ich nałożenie najczęściej za mało. W porannym pośpiechu szybko aplikujemy kosmetyki jednocześnie robiąc inne rzeczy. To duży błąd, który może nas kosztować zmniejszenie trwałości makijażu. Kolejność nakładania jest równie ważna, co jakość kosmetyków. Musimy odczekać, aż kolejne warstwy się wchłoną i będą spełniać swoje zadanie. Zaczynamy od oczyszczenia twarzy i nałożenia kremu nawilżającego. Kolejnym etapem będzie odpowiednia baza, która przedłuży trwałość makijażu. Jeżeli używamy produktów maskujących niedoskonałości – nałożenie ich będzie kolejnym krokiem. Aby wyrównać koloryt skóry używamy podkładu i pudru. Następnym etapem jest makijaż oczu, w dalszej kolejności róż do policzków a na końcu szminka lub pomadka.

Zapraszam Cię już dziś na metamorfozę

Logo Strony

Mistrz na skalę Europejską.

Profesjonalnie przedłuża włosy od 1 993r.

Umów wizytę Zobacz realizacje
Kliknij tutaj aby zadzwonić
505 186 186
(8:00-21:00 pn-nd)