Znany lekarz icon Used as Znany lekarz icon for testimonials Facebook icon Used as facebook icon for testimonials Google icon Used as google icon for testimonials Quote icon Used as quote icon for testimonials Phone Icon Phone Icon Mail Icon Facebook Icon Instagram Icon YouTube Icon Znajdź Salon - Ikona Gwiazdka

Keratynowe prostowanie włosów bez tajemnic

Strona główna / Keratynowe prostowanie włosów bez tajemnic

Keratynowe prostowanie włosów to specjalistyczny odżywczy zabieg, który został opracowany w Brazylii, dlatego bywa też nazywany brazylijskim prostowaniem włosów.

W tamtym kraju włosy są narażone na działanie wielu niszczących dla nich czynników, takich jak np. silne promieniowanie słoneczne, spora wilgotność czy wiatr. Przebywanie w takich warunkach powoduje, że włosy wielu osób stają się puszące, przesuszone, niesforne i zniszczone. Nie tylko Brazylijczycy zmagają się z tymi problemami, także w naszym kraju włosy często są narażone na działanie niekorzystnych czynników (wiatr, słońce, mróz czy wilgoć). Noszenie czapek w okresie jesienno-zimowym chroni nas przed chorobami, ale niestety może powodować znaczne pogorszenie kondycji naszych włosów. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi ten nowoczesny zabieg, który można wykonać także w naszym salonie fryzjerskim.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Podczas zabiegu fryzjer używa specjalnych preparatów, które mają dużą zawartość keratyny oraz antyoksydantów, wyciągów roślinnych i witamin. Środek ten jest nanoszony na nasze włosy przy użyciu ceramicznego żelazka fryzjerskiego, które osiąga bardzo wysoką temperaturę. Ciepło powoduje, że łuski włosów otwierają się, dzięki czemu preparat wnika bardzo głęboko w ich strukturę. Skład używanego preparatu gwarantuje doskonałe nawilżenie włosów, a także dostarczenie im wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowym atutem tej metody jest dostarczenie włosom kwasów tłuszczowych. To właśnie one stworzą na ich wierzchu niewidoczną i niewyczuwalną warstwę ochronną, która będzie skutecznie chronić je przez niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W trakcie zabiegu preparat idealnie wypełnia wszystkie ubytki we włosach. Tak nałożony środek jest trzymany na głowie przez pół godziny, a następnie suszony suszarką. Włosy po zabiegu są odżywione, lśniące, wzmocnione i wyprostowane.

Jak jest zbudowany nasz włos?

Chcąc, jak najdokładniej wyjaśnić, na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów, należy najpierw zapoznać się z jego budową. Podstawowym naturalnym składnikiem budującym nasze włosy jest białko, czyli tzw. keratyna. To właśnie ona odpowiada za piękny i zdrowy wygląd włosów, a także zapewnia im doskonałą kondycję.

Zapraszam Cię już dziś 
na metamorfozę

 

Logo Strony

Mistrz na skalę Europejską.

Profesjonalnie przedłuża włosy od 1 993r.

Umów wizytę Zobacz realizacje
Kliknij tutaj aby zadzwonić
505 186 186
(8:00-21:00 pn-nd)