Znany lekarz icon Used as Znany lekarz icon for testimonials Facebook icon Used as facebook icon for testimonials Google icon Used as google icon for testimonials Quote icon Used as quote icon for testimonials Phone Icon Phone Icon Mail Icon Facebook Icon Instagram Icon YouTube Icon Znajdź Salon - Ikona Gwiazdka

Fakty i mity na temat makijażu permanentnego

Strona główna / Fakty i mity na temat makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to doskonała propozycja dla zabieganych nowoczesnych kobiet, które cenią sobie atrakcyjny i zadbany wygląd, ale nie mają zbyt wiele czasu na przeprowadzanie codziennych zabiegów upiększających.

Dzięki trwałemu makijażowi można zaoszczędzić sporo czasu, który jest niezbędny do przygotowania makijażu tradycyjnego. Kobiety, które chcą się zdecydować na zabieg makijażu permanentnego, mają zazwyczaj wiele pytań dotyczących tej techniki. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam najpopularniejsze mity na jego temat i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Makijaż permanentny jest za mocny.

To mit. Nowoczesny makijaż permanentny jest niezwykle naturalny i subtelny. Nie trzeba martwić się o to, że decydując się na niego, uzyskamy karykaturalny i sztuczny efekt. Kreski są delikatne, a makijaż permanentny doskonale podkreśla naturalne atuty kobiecego piękna.

2. Makijaż permanentny jest jak tatuaż.

Co prawda makijaż permanentny to zabieg, podczas którego wprowadza się barwnik do naskórka, jednak w odróżnieniu od tatuaży – robi się to znacznie płycej. Dzięki temu sam zabieg nie należy do bolesnych, a makijaż będzie z czasem robił się coraz bledszy, więc nie zostanie z nami do końca życia.

3. Makijaż permanentny trzeba co jakiś czas powtarzać.

To prawda. Ponieważ makijaż tego typu nie jest tak trwały jak tatuaże, więc będzie stopniowo zanikał. W zależności od naszej cery, trybu życia i diety jego efekty mogą utrzymywać się na skórze od roku do trzech lat. Po tym okresie będzie trzeba powtórzyć zabieg, aby móc dalej cieszyć się wyrazistym makijażem.

4. Zawsze wykonuje się makijaż próbny.

To fakt. Z powodu długotrwałego efektu, jaki utrzymuje się na naszej skórze po wykonaniu makijażu permanentnego, zaleca się najpierw wykonanie próbnego makijażu. Dzięki temu możliwe jest staranne dopracowanie makijażu tak, aby jak najlepiej podkreślał naturalną urodę klientki i spełniał jej wszystkie oczekiwania.

5. Zabieg jest bolesny.

Zabieg nanoszenia makijażu permanentnego może nie należeć do najprzyjemniejszych, ale zdecydowanie nie jest to bolesna procedura. Nakłucia są robione płytko. Przed rozpoczęciem na skórę aplikowane jest znieczulenie, które w razie potrzeby można zastosować również podczas zabiegu.

6. Makijaż permanentny można wykonać w dowolnym momencie.

To niestety nieprawda. Przeciwskazaniem do zabiegu jest katar, grypa lub opryszczka. Jeżeli klientka choruje na jedną z tych dolegliwości, zanim zgłosi się do salonu kosmetycznego, musi się wyleczyć. Makijażu permanentnego nie powinno się wykonywać także osobom chorującym na cukrzycę i łuszczycę.

7. Makijaż permanentny jest bezpieczny.

To prawda. Do wykonania makijażu permanentnego używane są atestowane barwniki najwyższej jakości, dzięki czemu nie ma ryzyka, że u klientki wystąpi reakcja alergiczna.

Zapraszam Cię już dziś na metamorfozę

Logo Strony

Mistrz na skalę Europejską.

Profesjonalnie przedłuża włosy od 1 993r.

Umów wizytę Zobacz realizacje
Kliknij tutaj aby zadzwonić
505 186 186
(8:00-21:00 pn-nd)