Keratynowe prostowanie włosów bez tajemnic

Keratynowe prostowanie włosów to specjalistyczny odżywczy zabieg, który został opracowany w Brazylii, dlatego bywa też nazywany brazylijskim prostowaniem włosów. W tamtym kraju włosy są narażone na działanie wielu niszczących dla nich czynników, takich jak np. silne promieniowanie słoneczne, spora wilgotność czy wiatr. Przebywanie w takich warunkach powoduje, że włosy wielu osób stają się puszące, przesuszone, niesforne i zniszczone. Nie tylko Brazylijczycy zmagają się z tymi problemami, także w naszym kraju włosy często są narażone na działanie niekorzystnych czynników (wiatr, słońce, mróz czy wilgoć). Noszenie czapek w okresie jesienno-zimowym chroni nas przed chorobami, ale niestety może powodować znaczne pogorszenie kondycji naszych włosów. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi ten nowoczesny zabieg, który można wykonać także w naszym salonie fryzjerskim.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Podczas zabiegu fryzjer używa specjalnych preparatów, które mają dużą zawartość keratyny oraz antyoksydantów, wyciągów roślinnych i witamin. Środek ten jest nanoszony na nasze włosy przy użyciu ceramicznego żelazka fryzjerskiego, które osiąga bardzo wysoką temperaturę. Ciepło powoduje, że łuski włosów otwierają się, dzięki czemu preparat wnika bardzo głęboko w ich strukturę. Skład używanego preparatu gwarantuje doskonałe nawilżenie włosów, a także dostarczenie im wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowym atutem tej metody jest dostarczenie włosom kwasów tłuszczowych. To właśnie one stworzą na ich wierzchu niewidoczną i niewyczuwalną warstwę ochronną, która będzie skutecznie chronić je przez niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W trakcie zabiegu preparat idealnie wypełnia wszystkie ubytki we włosach. Tak nałożony środek jest trzymany na głowie przez pół godziny, a następnie suszony suszarką. Włosy po zabiegu są odżywione, lśniące, wzmocnione i wyprostowane.

Jak jest zbudowany nasz włos?

Chcąc, jak najdokładniej wyjaśnić, na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów, należy najpierw zapoznać się z jego budową. Podstawowym naturalnym składnikiem budującym nasze włosy jest białko, czyli tzw. keratyna. To właśnie ona odpowiada za piękny i zdrowy wygląd włosów, a także zapewnia im doskonałą kondycję.