Depilacja woskiem – Bielsko-Biała

Depilacja woskiem pozwala na szybkie i długotrwałe usunięcie owłosienia niemal na każdej części ciała. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Depilacja woskiem polega na wyrwaniu włoska wraz z cebulką. Dzięki temu na kilka tygodni, do momentu odbudowy korzenia włosa, możemy cieszyć się gładką, zdrową skórą. Po kilku zabiegach odrastające włoski są widocznie słabsze, miękkie i mało widoczne. Do zabiegu wykorzystywany jest wosk twardy lub kremowy, jednak najlepsze efekty można uzyskać poprzez zastosowanie wosku twardego. Cechuje go wyższa temperatura, dzięki czemu możliwe jest usunięcie każdego, nawet najmniejszego włoska. Wosk dobieramy indywidualnie w oparciu o potrzeby i strukturę włosa Klientki.

Depilacja woskiem obejmuje:

  • twarz (także przed zabiegiem mikrodermabrazji),
  • ręce,
  • łydki,
  • uda,
  • okolice bikini,
  • pachy,
  • plecy,
  • klatkę piersiową,
  • inne miejsca wskazane przez Klienta.

Czy depilacja woskiem boli?

Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale czego nie robi się dla urody? Na szczęście najnowsze preparaty pozwalają ograniczyć dyskomfort do minimum. Oczywiście samo doświadczenie kosmetyczki nie pozostaje bez znaczenia. Depilacja wykonana profesjonalnie, szybko i pewnie powoduje, że ból staje się o wiele mniejszy. Najważniejsza jest precyzja, której w domowych warunkach bardzo często może nam zabraknąć.

Depilacja woskiem bielsko - biała

Jak wygląda depilacja woskiem?

Przed zabiegiem należy oczyścić i odtłuścić skórę. Zapobiegnie to odklejeniu się taśmy depilującej i powstawaniu podrażnień. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia wosku. Do wykonania czynności używamy specjalnej szpatułki albo aplikatora. Wosk nakładamy równomiernie, dbając o to, aby pokryć całą powierzchnię występowania niechcianych włosów. Następnie fragmenty ciała Klientki oklejamy taśmą do depilacji. Potem w kierunku przeciwnym do kierunku nakładania wosku, szybkim i pewnym ruchem zrywamy taśmę. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienia, które znikną po upływie jednej lub dwóch godzin. Jeśli procedura zostanie wykonana szybko i sprawnie, odczucie bólu zostanie ograniczone do minimum.

Zalety depilacji woskiem

Najważniejszą zaletą depilacji woskiem jest znaczna oszczędność czasu. Większość z nas goli się od 3 do 5 razy w tygodniu, na golenie przeznaczając średnio 10 minut dziennie. Dodatkowo niwelujemy ryzyko zacięcia. Depilacja woskiem nie grozi przerwaniem ciągłości skóry i krwotokiem. W porównaniu do codziennego golenia, wykazuje także znacznie mniejszy współczynnik powodowania podrażnień. Bardzo ważny jest również aspekt finansowy. Po podliczeniu kosztów związanych z goleniem – zakupem maszynek, plastrów i zużyciem wody, okazuje się, że depilacja woskiem jest znacznie tańsza.